نگاهی بر رستوران، کیترینگ، کافی شاپ و شیرینی فروشیهای عمان

صادرات مواد غذایی به عمان - دانلود لیست بازرگانان مواد غذایی عمان

پیش گفتار

صنعت غذا و خوراکی از پولساز ترین تجارت ها به شمار میرود. صنایع غذایی، رستوران، کافی شاپ، شیرینی پزی و زنجیره تجارت های مرتبط با این صنعت خدماتی، مشتریان روزانه دارند. مرور کوتاهی به بخش صنایع غذا و خوراکی تجارت عمان خواهیم داشت تا علاقمندان بتوانند بهتر با این تجارت در کشور عمان آشنا شوند.

میزان مصرف مواد غذایی در عمان

میزان مصرف مواد غذایی در عمان با شیب ملایم در حال افزایش است و در این میان برنامه توسعه پایدار عمان متناسب با این رشد در حال تقویت زیرساخت های مختلف و سرمایه گذاری در این بخش از تجارت عمان میباشد. طبق پیش بینی ها میزان مصرف مواد غذایی در کشور عمان تا ۲ سال آینده به رقم ۳.۹ میلیون تن خواهد رسید که با توجه به نرخ افزایش جمعیت و تعداد گردشگران به کشور عمان، این سرمایه گذاریها میبایستی بیشتر شوند.

صادرات مواد غذایی به عمان - دانلود لیست بازرگانان مواد غذایی عمان

رستوران های عمان

در عمان و به ویژه در شهر مسقط  تعداد زیادی رستوران، آشپزخانه و کافی شاپ وجود دارد که از تنوع بالایی در ارایه خدمات و کیفیت دارا میباشند. غذاهای عربی، هندی، آسیایی، ایرانی، ترکی و بین المللی در تمام نقاط شهر دیده میشوند و رقابت بالایی در ارایه خدمات با توجه به پروفایل مشتریان خود دارند. هتل های عمان نیز که معمولا از برندهای به نام زنجیره ای هستند همگی دارای آشپزخانه های مختلف با تنوع غذایی بالا هستند و تعداد این هتل ها در حال افزایش میباشد.

صادرات مواد غذایی به عمان - دانلود لیست بازرگانان مواد غذایی عمان - رستوران شاندیز مسقط

رستوران ها و شیرینی فروشی های ایرانی نیز در این میان جایگاه خود را پیدا کرده اند و طرفداران خود را دارند که معمولا تجارتهای موفقی با توجه به تجربیات خود در سایر کشورهای عربی داشته اند.

تنوع غذایی و فرهنگ غذا خوردن عمانیها

عمانیها نیز در سبد غذایی خود از تنوع نسبتا بالایی برخوردارند که از جمله غذاهای عمانیها میتوان به مکبوس، شوا، مشکاک، حلوای عمانی و قهوه عمانی اشاره کرد. ذائقه عمانیها شباهت زیادی به ذائقه ایرانی دارد و از این رو غذاها و رستورانهای ایرانی در عمان طرفداران زیادی دارند. عمانیها در وعده های غذایی خود برنج، گوشت، مرغ، ماهی وصرف میکنند و خوردن غذاهای تند امری عادی است. همچنین عمانیها مصرف شیرینیجات بالایی دارند. همچنین عمانیها ترجیح میدهند تا با دست غذا بخورند و اگر از شما خواستند تا با آنها همراه شوید، به دنبال قاشق و چنگال نگردید!

صادرات مواد غذایی به عمان - دانلود لیست بازرگانان مواد غذایی عمان

چه مواد غذایی را به عمان صادر کنیم؟

تولیدکنندگان ایرانی محصولات غذایی و صنایع وابسته میتوانند در صورت برنامه ریزی دقیق و نگاه بلند مدت و پایدار به این بخش پرسود تجارت در عمان وارد شوند و محصولات خود را ارایه کنند. خشکبار، ادویه جات، زعفران، انواع نوشیدنیها، مواد غذایی نیمه آماده و خام، شیرینی جات، لوازم یک بار مصرف، تجهیزات آشپزخانه و مواد و تجهیزاتی که در اداره یک رستوران و کیترینگ مورد استفاده هستند، همگی از جمله پتانسیل های صادرات به عمان میباشند. برای موفقیت در این بخش، باید نگاه خود را گسترده تر کنید، رقبا، قیمت و کیفیت آنها را ارزیابی کنید و به پتانسیل های در حال توسعه فکر کنید.

صادرات مواد غذایی به عمان را از کجا شروع کنیم؟

عمان ترید برای راهنمایی شما در این بخش، لیستی از رستوران ها، آشپزخانه ها، کافی شاپها و شیرینی فروشی های عمان را آماده و منتشر کرده است که میتواند قدم اول شما برای گفتگو و بازاریابی محصولات ایرانی در این بخش مهم از صنعت در عمان باشد:

لیست ارزشمند شرکتهای کیترینگ، رستوران، شیرینی فروشی و کافی شاپهای  عمان را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

1 دیدگاه

    1. با سلام. عمان ترید شرکت کاریابی نیست و کسی را استخدام نمیکند. شما میتوانید لیست شرکتهای کیترینگ، آشپزخانه ها و رستورانهای عمان را دانلود کنید و خود با آنها تماس بگیرید و رزومه بفرستید:

      https://omantrade.ir/product/o-crc-75/

پاسخی بگذارید

enemad-logo