آمار صادرات و واردات کشور عمان و لیست بازرگانان بزرگ مواد غذایی عمان

صادرات به عمان - صادرات مواد غذایی خشکبار میوه شیرینی به عمان

صادرات مواد غذایی، شیرینی، خشکبار و میوه به عمان

صادرات به عمان به خصوص در بخش مواد غذایی و خوراکی، به دلیل تنوع محصولات خوراکی و نوشیدنی ایرانی و اینکه عمانیها در بسیاری از موارد ذائقه مشترکی با غذاها، چاشنی ها و نوشیدنیهای ایرانی دارند، پتانسیل بالایی وجود دارد که با وجود همسایگی ایران و عمان و داشتن مرز مشترک آبی، هنوز از تمام ابعاد این پتانسیل به خوبی استفاده نشده است.

مقاصد اصلی صادرات و واردات عمان

جدول زیر به مقایسه ۱۰ مقصد اصلی صادرات و واردات عمان در سال ۲۰۱۷ به همراه میزان مشارکت هر کشور میپردازد:

صادرات مواد غذایی، میوه، شیرینی و خشکبار به عمان

همانطور که از جدول بالا پیداست، امارات بزرگترین کشور وارد کننده به عمان با کسب ۳۹٪ از سهم واردات میباشد و ایران تنها ۲ درصد در صادرات به عمان نقش داشته است.

کالاهای صادراتی و وارداتی عمان

در جدول زیر به به بررسی مهمترین کالاهای صادراتی و وارداتی عمان میردازیم:

صادرات و واردات عمان - صادرات مواد غذایی، میوه، شیرینی و خشکبار به عمان

نفت همچنان بزرگترین بخش سبد صادرات عمان (با ۶۷ درصد) و ماشین آلات صنعتی با ۱۵ درصد، بزرگترین بخش سبد واردات عمان را در برمیگیرند. در سال ۲۰۱۷ مجموع صادرات عمان عدد ۳۲،۹ میلیارد دلار و مجموع واردات عمان ۲۶،۴ میلیارد دلار بوده است.

واردات مواد غذایی عمان

از آنجا که انواع مواد غذایی، خشکبار، میوه و سبزیجات تولید ایران دارای کیفیت بالایی میباشد و پتانسیل بالایی نیز برای صادرات دارند، کشور عمان مقصد مناسبی برای صادرات این گونه محصولات مهم به شمار میرود. اما متاسفانه، تولیدکنندگان و بازرگانان ایرانی نتوانسته اند با تمام قوا بازار عمان را در دست بگیرند. به جدول واردات کشور عمان در زمینه مواد غذایی، میوه و سبزیجات و حیوانات زنده توجه کنید:

واردات مواد غذایی عمان - صادرات مواد غذایی، میوه، شیرینی و خشکبار به عمان

ایران در بین صادرکنندگان مواد غذایی به عمان در سال ۲۰۱۷ با کسب تنها یک دهم درصد (۰.۱ ٪) در رتبه ۲۸ قرار گرفته است. ولی امارات، عربستان و هند در بخش صادرات مواد غذایی، میوه و انواع دام به عمان در رتبه های نخست قرار دارند. کشور امارات به تنهایی ۷۰ درصد واردات مواد غذایی عمان را تامین میکند. بررسی الگوهای موفق صادرات به عمان، ایجاد جوینت های بزرگ تجاری و تکمیل زنجیره ارزش خدماتی در این بخش، میتواند به کمک بازرگانان ایرانی برای موفقیت در بازار ۴،۶ میلیون نفری عمان باشد.

شناخت بازرگانان و تاجران عمانی در زمینه مواد غذایی و ارتباط موثر گرفتن با آنها، تامین و تضمین بلند مدت ارایه کالاهای ایرانی به آنها و تضمین کیفیت، میتواند جایگاه ایران در این لیست را ارتقا دهد. صادرات زعفران به عمان، صادرات انواع خشکبار، میوه های خشک، آجیل، شیرینی جات، ادویه، چاشنی، زیتون، انواع مواد خوراکی تولید ایران که ظرفیت صادراتی دارند، انواع کمپوت، کنسرو، نوشیدنیها، گل و موارد متعدد دیگر، همگی از ظرفیت های درآمدزایی ایرانیان در عمان میباشند.

عمان ترید شرکت بازاریابی نمیباشد. برای کمک به بازرگانان و تولیدکنندگان محصولات ایرانی، عمان ترید اقدام به انتشار لیست مهمی از تجار و بازرگانان عمانی در زمینه مواد غذایی، نوشیدنی، خشکبار، میوه و سبزیجات نموده است که شما میتوانید با دانلود لیست شرکتهای بازرگانی و تولید مواد غذایی عمان، به طور مستقیم با آنها در ارتباط باشید و تجارت خود را گسترش دهید.

لیست تاجران و بازرگانان مواد غذایی، نوشیدنی و میوه در عمان

برای دانلود لیست مهم شرکتهای پخش، بازاریابی، تاجران و بازرگانان بزرگ مواد غذایی در عمان اینجا کلیک کنید.

1 دیدگاه

  1. اگر سوال شما اینست که چطور یک فست فود در عمان راه اندازی کنم؟ باید عرض کنیم که برای راه اندازی یک رستوران در عمان شما به تحقیقات زیادی نیاز دارید. باید کاملا بازار عمان را بشناسید، موارد شکست رستوران ها و فست فودها را بررسی کنید. جامعه هدف خود را بشناسید، کیفیت بالا را با قیمت بسیار پایین عرضه کنید و اگر فرمولی برای موفق شدن در این راستا پیدا کردید، رستوران خود را در مسقط افتتاح کنید. صرفا داشتن ایده برای موفقیت و پولسازی در عمان کفایت نمیکند.
   عمانیها بسیار کم خرج میکنند و انتظار زیادی نیز از شما دارند. جمعیت مسقط حدود ۱،۷ میلیون نفر است و از این تعداد حدود ۸۰۰،۰۰۰ نفر قدرت خرج کردن دارند.
   در شهر مسقط به تنهایی حدود ۲۰،۰۰۰ رستوران و فست وجود دارد و این به آن معنی است که برای هر رستوران حدودا ۴۰ نفر میتواند به طور میانگین مشتری وجود داشته باشد.
   قدرت خرید در کشور عمان بالا نیست و عمانیها تلاش میکنند تا جایی که امکان دارد پول کمتری خرج و هزینه کنند و یا از غذاهای ارزانتر استفاده کنند.
   در کل شما را به تحقیقات گسترده تر برای افتتاح فست فود در عمان دعوت میکنیم.

  1. با سلام. شما میتوانید لیست بازرگانان بزرگ مواد غذایی عمان را دانلود کنید و خود با آنها به گفتگو بنشینید. در کل دانستن قیمت زعفران در عمان را ملاک سودآوری خود قرار ندهید. بررسیهای خود را برای هزینه های صادرات به عمان، پیدا کردن مشتری در عمان، گسترش و بهینه بازار خود در عمان و مواردی از این دست انجام دهید.

 1. سلام ، میخواستم قیمت زعفران تو عمان رو بدونم؛ البته به ریال عمان .

  چرا کسی تو این زمینه قیمتی اعلام نمیکنه؟؟

  ماجرا خیلی پیچیده نیست شما که ارتباط دارین خیلی راحت میتونید قیمت رو بگید، مگر اینکه مصحلت هایی باشه …

پاسخی بگذارید