نحوه استخدام پزشک، متخصص و پرستار در عمان و سرمایه گذاری در بخش سلامت عمان

تاسیس کلینیک در عمان

وضعیت پزشکی در کشور عمان

کشور عمان با جمعیت حدود ۴،۶ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه کشوری صلح طلب و در حال پیشرفت با نرخ آرام میباشد. عمان در راستای برنامه های بلند مدت توسعه زیرساخت های این کشور،معروف به عمان ۲۰۴۰،  در حال تقویت بخش های پزشکی و صنعت گردشگری خود میباشد. در این مقاله تلاش میکنیم تا شما را با وضعیت نظام سلامت عمان، نحوه استخدام پزشک، متخصص و پرستار در عمان، آزمونها و مدارک مورد نیاز برای استخدام پزشک و پرستار در عمان و سرمایه گذاری در بخش سلامت و پزشکی عمان بیشتر آشنا کنیم.

بیمارستانها و کلینیک های عمان

در منطقه خاورمیانه و در سالهای اخیر، بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله امارات، عربستان و قطر، در بخش پزشکی و سلامت سرمایه گذاریهای قابل توجهی انجام داده اند و کشور عمان در بخش پزشکی از سایر کشورهای حوزه GCC کند تر عمل کرده است. عمان برای جبران زمان بندی توسعه زیرساخت خود و رسیدن به اهداف برنامه بلندمدت این کشور، اقدام به تاسیس و گسترش خدمات در بخش پزشکی نموده و در حال تغییر قوانین برای تسهیل سرمایه گذاری و همچنین استخدام پزشکان و پرستاران خارجی و عمانی میباشد. بخش خصوصی سلامت در عمان نیز فعال میباشد و هلدینگهای بیمارستانی در عمان از کشورهای مختلف وجود دارند. برای مشاهده لیست ۱۰ بیمارستان برتر عمان اینجا کلیک کنید.

استخدام پزشک و پرستار در عمان

 

استخدام پزشک، متخصص و پرستار در عمان

برای استخدام در صنعت سلامت و پزشکی در کشور عمان، شما باید درابتدا  با بیمارستانها و کلینیک های این کشور آشنا شوید تا میزان نیازمندی به حرفه و تخصص خود را ارزیابی کنید. به طور کل، تمامی بخش های پزشکی و سلامت که در ایران وجود دارند، در عمان نیز فعال میباشند و در این زمینه ها بیمارستانها و مراکز تخصصی نیز وجود دارند.

برای استخدام در بیمارستانها و کلینیک های عمان به عنوان پزشک، متخصص و پرستار، شما باید به بیمارستانهای خصوصی و دولتی عمان مراجعه کنید و رزومه خود را برای آنها ارسال نمایید تا در بانک استخدامی این مراکز پزشکی قرار بگیرید.این بیمارستانها و کلینیک ها در مقاطعی اقدام به استخدام نیروهای خارجی میکنند که رزومه شما در مرحله اول مورد ارزیابی قرار میگیرد.

در مراحل بعدی استخدامی در بیمارستانهای عمان، باید مدارک پزشکی و دانشگاهی خود را ترجمه کنید و به بیمارستان مربوطه ارایه دهید. علاوه بر این، شما نیاز به داشتن گواهینامه (Certificate) پرومتریک که مورد تایید وزارت بهداشت عمان میباشد هستید.

آزمون پرومتریک چیست؟

آزمون پرومتریک (Prometric) یکی از آزمونهاییست که پیش نیاز استخدام شما برای کار در بیمارستانها و کلینیک های عمان است. این آزمون به صورت حضوری در شهر مسقط و برخی شهرهای دیگر جهان و زیر نظر وزارت بهداشت عمان انجام میپذیرد و سوالات آن به زبان انگلیسی میباشد. این آزمون در مرکز مورد تایید در شهر مسقط برگزار میگردد و برای هر رشته پزشکی و تخصص دارای سوالات جداگانه میباشد که به صورت چند گزینه ای بوده و به صورت آنلاین (بر روی کامپیوترهای مرکز انجام آزمون) برگزار میشود. نتایج آزمون پس از امتحان به شما اعلام میشود و مدرک این آزمون پس از پایان تست به شما داده میشود.

برای دریافت نمونه سوالات آزمون پرومتریک از منبع خارجی، اینجا کلیک کنید.

چه منابعی را برای آزمون پرومتریک باید مطالعه کنم؟

برای هر رشته و تخصص در حوزه پزشکی و سلامت، سوالات متفاوتی تعریف شده و شما پس از ثبت نام، به سوالات تخصصی رشته خود به زبان انگلیسی باید پاسخ دهید (سوالات چندگزینه ای هستند و سوالات توضیحی وجود ندارد). منابع آزمون پرومتریک برای رشته های مختلف متفاوت میباشد و بر اساس کتابهای مرجع و استانداردهای جهانی آن رشته تعریف شده اند.

هزینه آزمون پرومتریک چقدر است؟

آزمون پرومتریک برای بخش پزشکی، پرستاری و تخصص و سایر مشاغل کادر سلامت مانند رادیولوژیست، تکنسین و سایر، متفاوت است و باید با کارت اعتباری ویزا یا مستر در سایت پرومتریک به صورت آنلاین پرداخت شود. عمان ترید ثبت نام شما را برای آزمون پرومتریک انجام میدهد. هزینه آزمون و ثبت نام در صورتیکه توسط عمان ترید انجام شود به شرح زیر است:

پزشکی و انواع تخصص: ۲۴۵ دلار

پرستاری، رادیولوژیست، تکنسین و سایر: ۲۲۵ دلار

برای ثبت نام آزمون پرومتریک به لینک زیر مراجعه نمایید.

نمونه سوالات آزمون پرومتریک را چطور تهیه کنیم؟

از آنجا که آزمون پرومتریک به هدف ارزیابی دقیق پرسنل برای ارایه گواهینامه معتبر انجام میگیرد، نمونه سوالات این آزمون به صورت رسمی منتشر نمیشود تا جامعیت این آزمون را تحت تاثیر قرار ندهد.

از طرفی برای آمادگی سریعتر و کسب نتیجه بهتر و همچنین کاهش هزینه های رفت و آمد به عمان و هزینه انجام آزمون، شما میتوانید نمونه سوالات این آزمون را مطالعه کنید تا آمادگی بیشتری را برای انجام آزمون پرومتریک داشته باشید.

تاسیس بیمارستان و کلینیک در عمان

درآمد پزشکان و پرستاران در عمان

درآمد در عمان به تخصص شما، میزان سابقه و بیمارستانی که در آن کار میکنید بستگی دارد. درآمد در بخش عمومی (تکنسین و پرستار) حدودا از ۸۰۰ ریال در ماه برای مشاغل عمومی شروع میشود و برای مشاغل تخصصی تر بالاتر میرود. ارزش ریال عمان در برابر دلار آمریکا بسیار بالاتر است (هر ریال عمان ۲،۶ برابر دلار آمریکاست)، ولی این دلیل بر پرداخت حقوق های بسیار بالا و یا سود بسیار بالا نمیباشد. به عنوان مثال درهم امارات یک دهم ریال عمان ارزش دارد ولی امارات کشور پیشتازی در خاورمیانه با GDP بالاتر از عمان میباشد. درآمد پزشک و پرستار در عمان به میزان ساعات کاری شما، نحوه ارایه خدمات (اگر دارای کلینیک شخصی میباشید)‌ و میزان تقاضا برای شغل و حرفه شما نیز مربوط میشود.

آینده صنعت سلامت در عمان

عمان برای توسعه زیرساخت های بخش سلامت خود که موسوم به عمان ۲۰۲۰ و عمان ۲۰۴۰ میباشد اقدام به ارایه تسهیلاتی به سرمایه گذاران در این بخش نیز مینماید تا بتواند عقب ماندگی خود در بخش پزشکی و سلامت را جبران نماید و استانداردهای سلامت و بهداشت خود را بالا ببرد که فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم کرده است. عمان ترید شناخت دقیقی بر نظام پزشکی و سلامت در کشور عمان داشته و در صورتیکه قصد ورود و سرمایه گذاری در عمان، تاسیس کلینیک و بیمارستان و راه اندازی خط تولید دارو و تجهیزات پزشکی در عمان را دارید میتواند تجربه و دانش خود را در اختیار شما قرار دهد. برای سرمایه گذاری در عمان در حوزه پزشکی، سلامت، ایجاد خط تولید، تاسیس کلینیک و بیمارستان، جوینت شدن با واحدهای بیمارستانی و صادرات تجهیزات پزشکی در عمان با ما تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در بخش سلامت در عمان

برای ورود و سرمایه گذاری به بخش پزشکی در عمان نیازمند شناخت بهترین فرصتها، پیدا کردن بهترین مدل همکاری با بیمارستانها و مراکز خصوصی و دولتی عمان و همچنین شناخت نحوه اخذ تسهیلات برای این کار میباشید. بهترین منطقه برای تاسیس بیمارستان و کلینیک در عمان، بهترین مرکز پزشکی برای شروع و همکاری به صورت اشتراکی، خرید سهام بهترین بیمارستانها، نحوه اخذ زمین با قیمت پایین در عمان برای تاسیس بیمارستان، بهترین نقطه برای تاسیس خط تولید دارو و تجهیزات پزشکی، پربازده ترین تجهیزات پزشکی برای تولید در عمان، همگی مواردیست که برای ورود به این حوزه نیاز دارید تا قدمهای علمی تر و تجاری تری برای سرمایه گذاری در عمان بردارید. عمان ترید مشاوره تخصصی در این زمینه ها به شما ارایه میدهد.

 

 

1 دیدگاه

    1. سلام. شما باید رزومه خودتون رو ارسال کنید برای بیمارستانها در منطقه. به خصوص در عمان و قطر که ایرانیها رو میتونن استخدام کنند. اینکه آیا کاری وجود داره یا برای رشته شما یا خیر رو شما باید تعریف کنید. مسلما به تمامی رشته ها نیاز هست. تجربه، پیگیری و تخصص شما کمک بهتری به شما میکنه تا اینکه کسی به شما بگه کار هست یا خیر. موفق باشید.

پاسخی بگذارید

enemad-logo