مروری بر شرکتهای نفت، گاز و پتروشیمی کشور قطر

 

لیست شرکتهای نفت گاز و پتروشیمی قطر

کشور قطر با داشتن ۲۵،۰۰۰ میلیارد متر مکعب ذخایر گازی و ۲۵ میلیارد بشکه ذخایر نفت درجا، ثروتمندترین کشور خاورمیانه از نظر تولید ناخالص داخلی و سرانه هر نفر به شمار میرود. قطر تلاش میکند تا ثروتی که از طریق منابع نفت و گاز خود به دست می آورد را در این کشور سرمایه گذاری کند. همچنین در اقدامات بلندپروازانه، قطر در چندین شرکت نامدار جهانی نیز سرمایه گذاری کرده و دارای سهام میباشد که از طریق این سرمایه گذاری خارجی نیز سالیانه سودهای کلان دریافت میکند. ما در ادامه لیست شرکتهای نفتی قطر را برای دانلود در اختیار شما قرار میدهیم.

جمعیت قطر حدود ۲،۷ میلیون نفر میباشد که تنها ۱۲ درصد آن را ساکنان قطری تشکیل میدهند و بقیه مهاجر هستند. دارای نظام پادشاهای است و پادشاه قطر شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی میباشد.

شرکتهای نفتی قطر

تمامی میدان های نفتی قطر در دریا قرار دارند به جز میدان دخان که در خشکی قرار دارد. میدان نفتی الشاهین نیز یکی از میادین نفتی دریایی قطر است که طی قراردادی با شرکت توتال فرانسه در حال توسعه و بهره برداری میباشد. تقربا تمامی شرکتهای بزرگ نفتی جهان در قطر حضور دارند و هریک بخشی از صنعت نفت و گاز قطر را اداره میکند.

شرکت قطر پترولیوم، شرکت مادر صنعت نفت و گاز قطر است که تمامی فعالیتهای نفت و گاز این کشور را مدیریت و مطالعه میکند.

قطر همچنین سرمایه گذاری هنگفتی برای توسعه تولید و صادرات گاز طبیعی مایع شده (LNG) انجام داده که همچنان ادامه دارد و بخش مهمی از نیاز انرژی کشورهای صنعتی را از این طریق تامین میکند. در زمینه گاز طبیعی، قطر با میدان پارس جنوبی در ایران اشتراک دارد.

قطر در مسیر توسعه نفتی و استفاده از ذخایر طبیعی خود، همچنین در حال تدارک دیدن بازیهای جام جهانی در سال ۲۰۲۲ میباشد که از این طریق نیز میتواند اعتبار و سرمایه کلانی را جذب کند.

برنامه توسعه بلندمدت این کشور، به قطر ۲۰۳۰ معروف است که اجزای این طرح ملی در حال اجرا هستند و زیرساخت های کشور در حال تقویت شدن میباشند.

برای آشنایی با شرکتهای فعال قطری و برخی شرکتهای خارجی فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی قطر، مجموعه عمان ترید اقدام به انتشار لیست ارزشمندی از این مجموعه شرکتها کرده و این لیست را برای دانلود در بخش فرصتهای ویژه قرار داده که میتوانید آن را از لینک زیر دانلود نمایید:

دانلود لیست شرکتهای نفت، گاز و پتروشیمی کشور قطر

1 دیدگاه

  1. با سلام. بهترین توصیه ما به شما ارتباط مستقیم با شرکتهای نفت و گازی قطر و عمان میباشد. رزومه حرفه ای آماده کنید و مستقیما به آنها ایمیل بزنید و یا تماس بگیرید. به خصوص در زمینه های فنی و تخصصی این روش میتواند شروع خوبی باشد.

   لیست شرکتهای نفت و گازی قطر و عمان را میتوانید در بخش لیست شرکتها دانلود کنید. موفق باشید.

  1. با سلام. تماس با این شرکتها و فرستادن رزومه خود برای آنها بهترین و ساده ترین روش برای برقراری ارتباط با شرکتهای نفت و گاز عمان و قطر میباشد. لیست شرکتهای نفت و گاز عمان و قطر را میتوانید از لینکهای زیر دانلود کنید:

   شرکتهای نفت و گاز عمان:

   https://omantrade.ir/product/o-ogc-68/

   شرکتهای نفت و گاز قطر:

   https://omantrade.ir/product/q-ogp83/

پاسخی بگذارید

enemad-logo