دانشگاه ها و مراکز آموزشی عمان

 

در این مقوله به معرفی دانشگاه ها و مراکز آموزشی رسمی کشور عمان میپردازیم. در عمان در بیشتر دانشگاه ها تدریس به زبان انگلیسی صورت میپذیرد و اساتید دانشگاه ها از عمان و سایر کشورهای جهان در این دانشگاه ها تدریس میکنند. رشته های مختلف دانشگاهی مانند ایران در زمینه های مختلف در این دانشگاه ها تدریس میشوند و بیشتر دانشجویان عمانی هستند، بر خلاف کشوری مانند امارات که بیشتر دانشجویان مهاجر بوده و دانشجویان محلی کمتر دیده میشوند.

از نظر رده بندی جهانی دانشگاه های عمان در رده های متوسط قرار دارند و معروفترین آنها دانشگاه سلطان قابوس است که دارای  رشته های مهندسی، پزشکی، بیزنس، مدیریت و غیره میباشد.

تحصیل در عمان بسته به دانشگاه رایگان نیست و هزینه های جاری شما نیز به آن افزوده میشود، هرچند دانشگاه ها تسهیلاتی در اختیار دانشجویان قرار میدهند.

کشور عمان کشوری در حال توسعه بوده و در حال توسعه زیرساخت های خود میباشد. دولت تمرکز خود را برای آموزش نیروهای عمانی قرار داده و قصد دارد با استفاده از ظرفیتهای داخلی و خارجی، عمانیها را برای اداره این کشور در آینده آماده کند. با اینحال عمانیها در تخصصهای مدیریتی و پزشکی ضعف های فراوان دارند ولی در حال آموزش دیدن بوده و از آنجا که دانشجویان عمانی به دانشگاه های بزرگ و بسیار معتبر خراجی برای ادامه تحصیل فرستاده میشوند، با سرعت در حال پیشرفت در این زمینه میباشند.

از نظر حس تجاری، عمانیها دارای تجربه خوبی هستند و بازرگانان بزرگی نیز دارند و از آنجا که تحت تعلیم شرکتهای بسیار معتبر در این کشور میباشند، دانش آنها به روز میباشد و در حال رشد در زمینه های مهندسی، پزشکی، تجاری و مدیریتی میباشند.

دولت عمان نیز با شرکتهای فعال خارجی در این کشور الزام استفاده از نیروهای داخلی و آموزش آنها داده است که سرعت این روند را افزایش داده است.

برای دانلود لیست دانشگاه های عمان اینجا کلیک کنید.

 

1 دیدگاه

  1. با سلام
   معلمی در عمان امکان پذیر است ولی در شرکتها و موسسات آموزشی خصوصی. بسته به تخصص شما و مقطع شما درآمد متغیر است. مثلا معلم عربی در عمان کاربرد چندانی ندارد! معلم فارسی میتواند کاربرد داشته باشد ولی مشتری چندانی ندارد. معلم انگلیسی هم کاربرد دارد ولی باید در هنگام استخدام با شرکت کنندگانی از انگلستان و استرالیا رقابت کنید.
   به طور کلی حقوق معلمان خارجی در عمان بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار در ماه است و معمولا هزینه های زندگی (محل اقامت مبله و غیره) به آنها پرداخت میشود.

  1. با سلام. تدریس در عمان در بخش های آموزشی و تخصصی قابلیت استخدام شدن را دارد، هرچند باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای پیگیری و مشارکت در پروژه های تحقیقاتی و بررسی امکان استخدام در مراکز آموزشی عمان، لیست دانشگاه های عمان را دانلود کنید و خود با آنها تماس بگیرید. به زودی لیست دیگری از مراکز آموزشی صنعتی عمان نیز منتشر میکنیم. موفق باشید.

  1. با سلام. برای تدریس در دانشگاه های عمان شما باید بتوانید به زبان عربی یا انگلیسی و بعضا هر دو زبان مسلط باشید. در اینصورت میتوانید لیست دانشگاه های عمان را از بخش لیست شرکتهای عمانی دانلود کنید و خود با آنها تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

enemad-logo